Anasayfa / Haberler / 21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları Açıklandı Mı?

21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları Açıklandı Mı?

21 nisan 2018 ehliyet sınavı bitti. Şimdi adaylar 21 nisan 2018 ehliyet sınav soruları açıklandı mı? 21 nisan ehliyet soruları zor muydu? Sonuçların açıklanma tarihi ne zaman? Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak gibi çok önemli soruların cevabını merak ediyor. Üsteki gibi merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabı için okumaya devam ediniz.

Bu sayfanın en altında yer alan yorum alanında sürücü adayları 21 nisan ehliyet sınavı ile ilgili görüşlerini ve akıllarında kalan soruları paylaşıyor! Sizde paylaşın. Sorular açıklandığında siteye yüklenecektir lütfen takipte kalın.

Kaç puan almalıyım?

MTSK sınavı toplam 50 sorudan oluşuyor ve sınavı MEB(Milli Eğitim Bakanlığı) gerçekleştiriyor. Bu sınavda İlk yardım 12, Trafik ve Çevre 23, Motor Bilgisi 9 ve 6 adet trafik adabı sorusu sorulmaktadır. 50 sorudan 35 doğru cevap vererek toplam 70 puan alırsanız sınavdan başarılı sayılıyorsunuz. Ehliyet sınavında yanlış cevaplar doğru cevapları etkilememektedir.

Ehliyet sınavı zor muydu?

Sosyal medya üzerinden yaptığımız anket çalışmalarına göre 21 nisan 2018 ehliyet sınavı zor muydu sorusunun cevabını paylaşalım. Sürücü adayları ağırlıklı olarak sınavın kolay olduğunu belirtmektedir.

Hangi kitapçıklardan soru soruldu?

Sınavda toplam 4 kitapçık türü yer almaktaydı bunlar sırasıyla K,L,M,N kitapçıklarıydı. Kitapçıklardaki sorular aynı olmasına karşın kopya ihtimallerine karşı yerleri değişiktir.

 

2. Grup Ne Anlama Geliyor?

2016 yılından sonra ehliyet sınavına girenler 2.grup olarak kabul edilmektedir.

Kalırsam Sıradaki Sınav Ne Zaman?

21 Nisan sınavından kalan sürücü adayları için sıradaki ehliyet sınavı 4 ağutsots 2018 tarihidir. Arada uzun bir süre var. Eğer beklemek istemiyorsanız elektronik sınav seçeneğini düşünebilirsiniz.

Ayrıca Bakabilirsiniz

21 Nisan Ehliyet sınav sonuçları öğrenme ekranı

Binlerce sürücü adayının 2018 yılı itibariyle 21 Nisan’da girdiği ehliyet sınav sonuçları için geri sayım …